Telefon: 0 (262) 325 34 81
info@ozuerburo.com
 

Lexmark Satın Alımı Gerçekleşti

Home » Haberler » Lexmark Satın Alımı Gerçekleşti

Lexmark, Apex Technology ve PAG Asia Capital şirketleri tarafından satın alınmayı kabul etti.

Lexmark International, bugün Apex Technology Co., Ltd. (Apex) ve PAG Asia Capital (PAG) liderliğinde nihai bir birleşme anlaşması imzaladığını duyurdu.

Anlaşma uyarınca, Lexmark, şirket değerinin nakdi net olarak yaklaşık 3.6 milyar dolar olduğu tamamı nakit işlem doğrultusunda hisse başına 40.50 dolar değerinden devralınacak.

İşlem, Lexmark Yönetim Kurulunun oybirliği ile onaylandı. Bu şekilde Lexmark’ın stratejik alternatifler arayışı haberinin kamuya duyurulmasından önceki gün olan 21 Ekim 2015 tarihindeki dokunulmamış hisse kapanış değerine göre %30 prim sağlanmış oldu.

Konsorsiyum, Lexmark ticari genel merkezini Lexington, Kentucky’de muhafaza etmek niyetinde. Şu andaki Lexmark Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Paul Rooke’un işlem kapanışından sonra da şirketi yönetmeye devam etmesi bekleniyor.

Lexmark’ın “Görüntüleme Çözümleri/Hizmetleri” ve “Kurumsal Yazılım” olan iki faaliyet grubunun yanında, şirketin bölgesel ve ülke operasyonlarının da bu birleşmeden etkilenmeden ve stratejik ve finansal açıdan ise olumlu şekilde faydalanarak devam etmesi bekleniyor.

Birleşme, Konsorsiyum’un sermaye katkıları ve borç finansmanı yolu ile finanse edilecek.

Lexmark Yönetim Kurulu, Lexmark A Grubu hisse senedi başına 0.36 dolar olan düzenli çeyrek dönem nakdi temettüyü de açıkladı. Temettü, 3 Haziran 2016 günü mesai saati sonu itibariyle kayıtlı olan hissedarlara, 17 Haziran 2016 tarihinde ödenecek.

Posted on